Novinky

Skinheadi zaútočili na rockovom koncerte a zabili mladé dievča!

Do pol pása vyzlečení a železnými palicami ozbrojení skinheadi násilne vtrhli na Tornado Festival v meste Miass kde prelomili bezpečnostné bariéry a zúrivo napadli návštevníkov.

Útok si vyžiadal jednu obeť a desiatky zranených. Motív prečo skinheadi zaútočili zatiaľ nie je známy. Úrady o incidente nezverejnili žiadne informácie. Spravodajská televízia Rossija-24 oznámila, že pri útoku zahynulo 14-ročné dievča. Podľa svedkov na mieste zasahovalo 14 sanitiek.

Skinheadské hnutie je v Rusku hlboko zakorenené. Útoky proti tmavým cudzincom najmä v Moskve a St.Peterburgu sú v ostatných rokoch relatívne bežné. Väčšinou ich cieľmi sú cudzinci a nelegálni prisťahovalci. V apríli tohto roku moskovský súd zakázal hnutie Slovanský zväz, ktorého ruská skratka SS vraj zámerne napodobňovala nacistické ozbrojené oddiely. Líder Slovanského zväzu Dmitrij Demuškin vtedy vyhlásil, že hnutie presadzovalo svoju agendu zákonným spôsobom a jeho zákaz iba povzbudí najradikálnejších ultranacionalistov. V Rusku sa k hnutiu Skinhead hlási približne 70-tisíc prívržencov.